Ramy

Jeśli chcesz, aby Twoje rysunki, plakaty, grafiki, zdjęcia czy hafty zyskały godną oprawę, u nas znajdziesz fachową obsługę oraz doradztwo. Oprawimy twoje skarby w ramę, którą wybierzesz na miejscu oraz profesjonalnie dopasujemy passpartout. Masz też możliwość zamówienia lustra na wymiar, zindywidualizowanego i dopasowanego do stylu pomieszczenia, w którym będzie wisieć.

MALARSTWO

Oprawiamy wszystkie typy malarstwa, niezależnie od techniki, obrazy autorskie, kopie mistrzów. Jeśli zachodzi potrzeba wykonamy blejtram (krosno malarskie), naciągniemy obraz, przykleimy płótno na płytę, położymy werniks. Jeśli obraz wymaga ingerencji konserwatora skierujemy Państwa do właściwych osób.

TKANINY, HAFTY, KORONKI

Zapewniamy profesjonalną oprawę tkanin. Nie stosujemy inwazyjnych materiałów, dzięki czemu nie ingerujemy w oprawiany obiekt. Zastosowana technika pozwala w każdej chwili na demontaż oprawy bez szkody dla oprawianego obiektu.

MEMORABILIA, PRZEDMIOTY TRÓJWYMIAROWE

Oprawić można niemal wszystko, począwszy od pamiątek rodzinnych poprzez trofea zawodowe i sportowe, nagrody okolicznościowe i inne efektowne gadżety. Umieszczone w ramach lub gablotach będą przypominały miłe chwile.

RYSUNEK, AKWARELA,GRAFIKA

Oprawa prac na podłożu papierowym wymaga wiedzy i przygotowania. Ta z pozoru łatwa czynność wiąże się jednak z umiejętnością posługiwania się różnorodnymi technikami obróbki papieru czy szkła. Liczy się nie tylko starannie dobrana rama. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu pracy przed szkodliwymi czynnikami środowiska w którym jest ona eksponowana.

FOTOGRAFIA

Do oprawy fotografii często stosuje się różnorodne ramy  w rozmaitej stylistyce. Posiadamy specjalistyczne kartony, tektury oraz płyty dostosowane do kontaktu z emulsjami światłoczułymi oraz bezinwazyjne techniki montażu.

Profesjonalny dobór ramki oraz Passe-partout gwarantuje doskonały wygląd naszych pamiątek
  • oprawa obrazów, plakatów, fotografii, dyplomów, map, grafik, akwareli, pasteli, luster
  • passe-partout
  • ramy drewniane 
  • duży wybór profili
  • kilkaset wzorów ram produkcji polskiej i zagranicznej oraz ramy ręcznie wykonywane niezwykły kawałek polskiego rękodzieła.
  • oprawiamy każdy rodzaj szkła i luster
  • oprawy niestandardowe
  • renowacja ram nawet 100 letnią ramę można odnowić i nadać jej blask wraz z insygniami z przed lat staje się niezwykle cennym oraz wartościowym antykiem.