Obróbka i zdobienie szkła

Ozdób swój dom i biura pięknymi wzorami jakie możesz uzyskać dzięki piaskowaniu szkła. Efektowne i piękne wzory możesz wymyślić sam lub wybrać z naszej palety. Wybór jest ogromny a efekt niezastąpiony dzięki nowoczesnej technice doskonale dopasowany do twoich potrzeb ponieważ spełnia dwie funkcje, estetyczno-wizualną jak również zapewni twoim wnętrzom delikatną prywatności   
 
Piaskowanie polega na poddaniu szkła działaniu silnego strumienia drobnych cząstek elektrokurundu. Cząstki te wyrywają z powierzchni o którą uderzają drobin szkła tworząc charakterystycznie matową i szorstką powierzchnię.
 
Zastosowanie:
Drzwi, kabiny prysznicowe, ścianki szklane, parawany, witryny, tablice reklamowe, meble.

Wiercenie i wycinanie otworów

Wykonujemy otwory w każdego rodzaju szkła poza szkłem hartowanym które nie podlega obróbce.

Otwory wykonujemy w rozmiarach od 4 mm do 70 mm za pomocą standardowego wiercenie w szkle. W tym wycięcia pod kontakty.

Otwory większe niż 70 mm lub o nie standardowym kształcie wykonujemy za pomocą ciecia wodą lub na centrach obróbczych. Możemy wykonać każdy dowolny otwór w szkle.

Wykonujemy otwory na wentylacje okrągłe, owalne oraz o innym niestandardowym kształcie. 

Szlifowanie i fazowanie szkła

Szlifowanie szkła wykonujemy standardowo na szlif trapezowy, z polerowaną lub nie krawędzią zależnie od przeznaczenia szkła lub specyfikacji zlecenia.

Możemy wykonać obróbkę krawędzi za pomocą szlifowania na inny kształt, np krawędź skoksowana pod kontem 45 stopni.

Fazowanie krawędzi szkła czy luster jest procesem podobnym do szlifowani. Jednak końcowym efektem jest ukosowanie zewnętrznej krawędzi szkła jak na załączonym przykładowym zdjęciu. Możemy wykonać fazę o szerokości od  5 mm. do 50 mm. Kąt ukosowania zależny jest od szerokości fazy i grubości szkła. szerokie fazy 40-50 mm możemy wykonać na szkle, lustrzarze czy lacobelu o grubości min. 6 mm.

 

Piaskowanie

Legenda: G- grawer, M- piaskowanie,  3D- głębokie matowienie, A- aplikacje szklane.

Grawerowanie

Jeśli marzy Ci się wzór na szkle czy lustrze również możemy spełnić Twoje oczekiwania dzięki grawerowaniu. Możesz ozdobić lustro i szyby według swojego pomysłu jak również możesz pomóc sobie gotowymi wzorami. Lustro z grawerem stanowi świetne rozwiązanie jeśli nie lubisz ram i innych wykończeń a jednocześnie chcesz nadać swoisty charakter i efektowny wygląd szklanym powierzchniom. 

Grawerujemy szkła i lustra w pełnym zakresie grubości. Wykonujemy wzory standardowe lub na indywidualne zamówienie. Grawerowanie znajduje zastosowanie we wszelkiego rodzaju szkłach meblowych, drzwiach, lustrach, przeszkleniach, blatach szklanych.

Legenda: G- grawer, M- piaskowanie,  3D- głębokie matowienie, A- aplikacje szklane.

Realizacja zamówienia

Niezależnie od wymiarów, zamówienia są realizowane według indywidualnych wytycznych naszych klientów. Cały proces odbywa się w 3 etapach.

1. WYCENA

W celu otrzymania wyceny, prosimy o przesłanie potrzebnych informacji, tzn. typ wzoru oraz wymiary. 
Napisz do nas lub zadzwoń

2. WYKONANIE

Po akceptacji warunków cenowych umówimy termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

3. ODBIÓR LUB MONTAŻ

Gdy zamówienie będzie gotowe można odebrać je w naszym warsztacie, lub wybrać usługę dostawy. Zapewniamy również montaż.
Możliwa wysyłka kurierem mniejszych elementów.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości